Cover for Magic add-on tee FS
Type DFAAM 400 FS
|Item no. 7138648
|EAN 4012195930624



Item no. / Type
Width
Plate thickness
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover for add-on tee with pre-mounted turn buckles.
The cover can be used with fittings of all side heights.
Technical data
Dimensions
| Width | 400 mm |
|---|---|
| Dimension B | 400 mm |
Technical data
| Wide-span version | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,25 mm |
| Material thickness | 1,25 mm |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Fastening type | Sash lock |
| Boyut | B=400mm |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Plate thickness
Item no.
DFAAM 400 FS
400
1,25
7138648
DFAAM 600 FS
600
1,25
7138652
Width
DFAAM 400 FS
Item no.
7138648
Width
400
Plate thickness
1,25
DFAAM 600 FS
Item no.
7138652
Width
600
Plate thickness
1,25

