Cover for Magic tee DD
Type DFTM 150 DD
|Item no. 7138832
|EAN 4012195930969



Item no. / Type
Width
Plate thickness
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover for tee with pre-mounted turn buckles.
The cover can be used with fittings of all side heights.
Technical data
Dimensions
| Width | 150 mm |
|---|---|
| Dimension B | 150 mm |
Technical data
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
|---|---|
| Plate thickness | 1,25 mm |
| Material thickness | 1,25 mm |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Fastening type | Sash lock |
| Boyut | B=150mm |
| Surface | Strip galvanised zinc/aluminium, Double Dip |
| Material | Steel |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Plate thickness
Item no.
DFTM 150 DD
150
1,25
7138832
DFTM 200 DD
200
1,25
7138834
DFTM 400 DD
400
1,25
7138838
DFTM 500 DD
500
1,25
7138840
Width
DFTM 150 DD
Item no.
7138832
Width
150
Plate thickness
1,25
DFTM 200 DD
Item no.
7138834
Width
200
Plate thickness
1,25
DFTM 400 DD
Item no.
7138838
Width
400
Plate thickness
1,25
DFTM 500 DD
Item no.
7138840
Width
500
Plate thickness
1,25

