Cover for Magic tee FS
Type DFTM 500 FS
|Item no. 7138800
|EAN 4012195930938



Item no. / Type
Width
Plate thickness
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover for tee with pre-mounted turn buckle.
The cover can be used with fittings of all side heights.
Technical data
Dimensions
| Width | 500 mm |
|---|---|
| Dimension B | 500 mm |
Technical data
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
|---|---|
| Plate thickness | 1,25 mm |
| Material thickness | 1,25 mm |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Fastening type | Sash lock |
| Boyut | B=500mm |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Plate thickness
Item no.
DFTM 500 FS
500
1,25
7138800
DFTM 600 FS
600
1,25
7138802
Width
DFTM 500 FS
Item no.
7138800
Width
500
Plate thickness
1,25
DFTM 600 FS
Item no.
7138802
Width
600
Plate thickness
1,25

