Cover for single accessory mounting box for WDK trunking, trunking height 130 mm
Type D2-1 130CW
|Item no. 6169317
|EAN 4012196111671



Item no. / Type
Length
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover section, single, for device installation in WDK trunking in conjunction with the device installation socket, type 2390.
Technical data
Dimensions
| Length | 300 mm |
|---|
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Halojen İçermez | no |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 130x300mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Cream; RAL 9001 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,2784 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (1)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Colour
Item no.
D2-1 130CW
300
Cream; RAL 9001
6169317
D2-1 130RW
300
Pure white; RAL 9010
6194044
Colour
D2-1 130CW
Item no.
6169317
Length
300
Colour
Cream; RAL 9001
D2-1 130RW
Item no.
6194044
Length
300
Colour
Pure white; RAL 9010

