Cover for T branch piece DD
Type DFT 400 DD
|Item no. 7129386
|EAN 4012196250516



Item no. / Type
Width
Plate thickness
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover for tee with pre-mounted turn buckle.
The cover can be used with fittings of all side heights.
Technical data
Dimensions
| Width | 400 mm |
|---|---|
| Height | 35 mm |
| Dimension B | 400 mm |
| Dimension H | 15 mm |
| Dimension R | 148 mm |
Technical data
| Wide-span version | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,25 mm |
| Mandal kilit sayısı | 6 St. |
| Material thickness | 1,25 mm |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Fastening type | Sash lock |
| Boyut | B400mm |
| Surface | Strip galvanised zinc/aluminium, Double Dip |
| Material | Steel |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Plate thickness
Item no.
DFT 400 DD
400
1,25
7129386
DFT 500 DD
500
1,25
7129408
DFT 550 DD
550
1,25
7129416
DFT 600 DD
600
1,25
7129424
Width
DFT 400 DD
Item no.
7129386
Width
400
Plate thickness
1,25
DFT 500 DD
Item no.
7129408
Width
500
Plate thickness
1,25
DFT 550 DD
Item no.
7129416
Width
550
Plate thickness
1,25
DFT 600 DD
Item no.
7129424
Width
600
Plate thickness
1,25

