Cover for Tee FS
Type DFT 150 FS
|Item no. 7128223
|EAN 4012196526031



Item no. / Type
7128223 / DFT 150 FS
Width
150 mm
Plate thickness
1 mm
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover for tee with pre-mounted turn buckle.
The cover can be used with fittings of all side heights.
Technical data
Dimensions
| Width | 150 mm |
|---|---|
| Height | 35 mm |
| Dimension B | 150 mm |
| Dimension H | 15 mm |
Technical data
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
|---|---|
| Plate thickness | 1 mm |
| Mandal kilit sayısı | 4 St. |
| Material thickness | 1 mm |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Fastening type | Sash lock |
| Boyut | B150mm |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Plate thickness
Item no.
DFT 150 FS
150
1
7128223
DFT 150 FS
Item no.
7128223
Width
150
Plate thickness
1

