Cover for variable Magic bend A2
Type DFBMV 100 A2
|Item no. 6040800
|EAN 4012196040902



Item no. / Type
Width
Plate thickness
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover for the variable bend, adjustable to an angle of 0 to 90°, locking through turn buckle and through overlapping with cable tray cover.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Dimension B | 100 mm |
Technical data
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
|---|---|
| Plate thickness | 1 mm |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | Adjustable |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Hinged | no |
| Fastening type | Sash lock |
| Boyut | 104x201 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Plate thickness
Item no.
DFBMV 100 A2
100
1
6040800
DFBMV 200 A2
200
1
6040804
DFBMV 300 A2
300
1
6040806
DFBMV 400 A2
400
1,25
6040808
DFBMV 600 A2
600
1,25
6040812
Width
Plate thickness
DFBMV 100 A2
Item no.
6040800
Width
100
Plate thickness
1
DFBMV 200 A2
Item no.
6040804
Width
200
Plate thickness
1
DFBMV 300 A2
Item no.
6040806
Width
300
Plate thickness
1
DFBMV 400 A2
Item no.
6040808
Width
400
Plate thickness
1,25
DFBMV 600 A2
Item no.
6040812
Width
600
Plate thickness
1,25

