Cover for variable Magic bend FS
Type DFBMV 150 FS
|Item no. 6040762
|EAN 4012196040551



Item no. / Type
Width
Plate thickness
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover for the variable bend, adjustable to an angle of 0 to 90°, locking through turn buckle and through overlapping with cable tray cover.
Technical data
Dimensions
| Width | 150 mm |
|---|---|
| Dimension B | 150 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1 mm |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | Adjustable |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Hinged | no |
| Fastening type | Sash lock |
| Boyut | 154x272 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Plate thickness
Item no.
DFBMV 150 FS
150
1
6040762
DFBMV 200 FS
200
1
6040764
DFBMV 400 FS
400
1,25
6040768
Width
Plate thickness
DFBMV 150 FS
Item no.
6040762
Width
150
Plate thickness
1
DFBMV 200 FS
Item no.
6040764
Width
200
Plate thickness
1
DFBMV 400 FS
Item no.
6040768
Width
400
Plate thickness
1,25

