Cover incl. turn buckle FS
Type WDRL 1116 30 FS
|Item no. 6227430
|EAN 4012196169757




Item no. / Type
Length
Width
Plate thickness
Smallest selling unit: 3 m
3m
m
Description
Cover with turn buckles for wide span cable trays and wide span cable ladders with side heights of 110 and 160 mm.
Take appropriate constructive protection measures if there are high wind speeds.
Take appropriate constructive protection measures if there are high wind speeds.
Transverse bead from 500 mm width.
Technical data
Dimensions
| Length | 3000 mm |
|---|---|
| Width | 300 mm |
| Height | 110 mm |
| Dimension L | 3000 mm |
| Dimension B | 300 mm |
| Dimension H | 15 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1 mm |
| Mandal kilit sayısı | 6 St. |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Fastening type | Sash lock |
| Boyut | 300x3000 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 6,0837 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (4)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Plate thickness
Item no.
WDRL 1116 20 FS
3000
200
1
6227422
WDRL 1116 30 FS
3000
300
1
6227430
WDRL 1116 40 FS
3000
400
1
6227449
WDRL 1116 50 FS
3000
500
1,5
6227457
WDRL 1116 60 FS
3000
600
1,5
6227465
Width
Plate thickness
WDRL 1116 20 FS
Item no.
6227422
Length
3000
Width
200
Plate thickness
1
WDRL 1116 30 FS
Item no.
6227430
Length
3000
Width
300
Plate thickness
1
WDRL 1116 40 FS
Item no.
6227449
Length
3000
Width
400
Plate thickness
1
WDRL 1116 50 FS
Item no.
6227457
Length
3000
Width
500
Plate thickness
1,5
WDRL 1116 60 FS
Item no.
6227465
Length
3000
Width
600
Plate thickness
1,5


