Cover incl. turn buckles DD
Type WKLD 2020 DD
|Item no. 6232402
|EAN 4012196614790



Item no. / Type
Length
Width
Plate thickness
Smallest selling unit: 3 m
3m
m
Description
Cover for wide span ladders with the side height of 200 mm.
Take appropriate constructive protection measures if there are high wind speeds.
Take appropriate constructive protection measures if there are high wind speeds.
Transverse bead from 500 mm width.
Technical data
Dimensions
| Length | 3000 mm |
|---|---|
| Width | 200 mm |
| Height | 200 mm |
| Dimension L | 3000 mm |
| Dimension B | 200 mm |
| Dimension H | 15 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,5 mm |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | yes |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Fastening type | Sash lock |
| Boyut | 200x3000 |
| Surface | Strip galvanised zinc/aluminium, Double Dip |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 4,2224 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (4)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Plate thickness
Item no.
WKLD 2020 DD
3000
200
1,5
6232402
WKLD 2030 DD
3000
300
1,5
6232404
WKLD 2040 DD
3000
400
1,5
6232406
WKLD 2050 DD
3000
500
1,5
6232408
WKLD 2060 DD
3000
600
1,5
6232410
Width
WKLD 2020 DD
Item no.
6232402
Length
3000
Width
200
Plate thickness
1,5
WKLD 2030 DD
Item no.
6232404
Length
3000
Width
300
Plate thickness
1,5
WKLD 2040 DD
Item no.
6232406
Length
3000
Width
400
Plate thickness
1,5
WKLD 2050 DD
Item no.
6232408
Length
3000
Width
500
Plate thickness
1,5
WKLD 2060 DD
Item no.
6232410
Length
3000
Width
600
Plate thickness
1,5


