Cover plate for universal support UT3, Modul 45® installation opening
Type UT3 P1
|Item no. 7408751
|EAN 4012196435319



Item no. / Type
7408751 / UT3 P1
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Cover plate for the installation of 1 Modul 45.
Technical data
Dimensions
| Length | 82,5 mm |
|---|---|
| Width | 76 mm |
| Height | 4,5 mm |
Technical data
| Etiket alanı | yes |
|---|---|
| Application | Mounting box |
| Monte edilebilir cihaz sayısı | 1 |
| Blanking lid | no |
| Installation technology | Grid M45 |
| Number of single openings | 1 |
| Number of double openings | 0 |
| Number of triple openings | 0 |
| Number of CEE/Perilex openings | 0 |
| Number of square openings | 1 |
| Number of round openings | 0 |
| Number of oval openings | 0 |
| Suitable for labelling panel | no |
| Division in UT3 | 1/2 |
| Fastening type | Lockable |
| Boyut | 82,5x76x4 |
| Material | Polyamide |
| Colour | Graphite black; RAL 9011 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0692 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Certificates (1)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
UT3 P1
7408751
UT3 P1
Item no.
7408751

