Cover plate for universal support UT3, round installation opening for EKR device
Type UT3 D1
|Item no. 7408781
|EAN 4012196435371



Item no. / Type
7408781 / UT3 D1
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Cover plate for the installation of 1 installation device with 50 mm central plate.
Technical data
Dimensions
| Length | 82,5 mm |
|---|---|
| Width | 76 mm |
Technical data
| Etiket alanı | no |
|---|---|
| Application | Mounting box |
| Monte edilebilir cihaz sayısı | 1 |
| Blanking lid | no |
| Installation technology | 50 mm central plate |
| Number of single openings | 1 |
| Number of double openings | 0 |
| Number of triple openings | 0 |
| Number of CEE/Perilex openings | 0 |
| Number of square openings | 0 |
| Number of round openings | 1 |
| Number of oval openings | 0 |
| Suitable for labelling panel | no |
| Division in UT3 | 1/2 |
| Fastening type | Lockable |
| Boyut | 82,5x76x4 |
| Material | Polyamide |
| Colour | Graphite black; RAL 9011 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,061 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Certificates (1)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
UT3 D1
7408781
UT3 D1
Item no.
7408781

