Cover plate for universal support UT4, round installation opening for EKR device
Type UT34 D1
|Item no. 7408783
|EAN 4012196435388



Item no. / Type
7408783 / UT34 D1
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Cover plate for the installation of 1 installation device with 50 mm central plate.
Technical data
Dimensions
| Length | 104 mm |
|---|---|
| Width | 76 mm |
Technical data
| Etiket alanı | no |
|---|---|
| Application | Mounting box |
| Monte edilebilir cihaz sayısı | 1 |
| Blanking lid | no |
| Installation technology | 50 mm central plate |
| Number of single openings | 1 |
| Number of double openings | 0 |
| Number of triple openings | 0 |
| Number of CEE/Perilex openings | 0 |
| Number of square openings | 0 |
| Number of round openings | 1 |
| Number of oval openings | 0 |
| Suitable for labelling panel | no |
| Division in UT3 | 2/3 |
| Division in UT4 | 2/4 |
| Fastening type | Lockable |
| Boyut | 104x76x4 |
| Material | Polyamide |
| Colour | Graphite black; RAL 9011 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0808 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Certificates (1)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
UT34 D1
7408783
UT34 D1
Item no.
7408783

