Cover plate for universal support UT4, with installation openings for 3 EK devices
Type UT4 D3
|Item no. 7408789
|EAN 4012196483969



Item no. / Type
7408789 / UT4 D3
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Cover plate for the installation of 3 installation devices with support clamp (EK version).
Technical data
Dimensions
| Length | 208 mm |
|---|---|
| Width | 76 mm |
Technical data
| Etiket alanı | no |
|---|---|
| Application | Mounting box |
| Monte edilebilir cihaz sayısı | 3 |
| Blanking lid | no |
| Installation technology | 50 mm central plate |
| Number of single openings | 0 |
| Number of double openings | 0 |
| Number of triple openings | 1 |
| Number of CEE/Perilex openings | 0 |
| Number of square openings | 0 |
| Number of round openings | 3 |
| Number of oval openings | 0 |
| Suitable for labelling panel | no |
| Division in UT4 | 1/1 |
| Fastening type | Lockable |
| Boyut | 28x76x13 |
| Material | Polyamide |
| Colour | Graphite black; RAL 9011 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1272 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (3)
Certificates (1)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
UT4 D3
7408789
UT4 D3
Item no.
7408789

