Cover plate, Telitank T12L, blank, for lengthwise side
Type T12L P04S 9011
|Item no. 7408132
|EAN 4012195114239



Item no. / Type
7408132 / T12L P04S 9011
Colour
Graphite black; RAL 9011
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover plate "blank", suitable for lengthwise side of T12L (1/1 cover).
Technical data
Dimensions
| Length | 88 mm |
|---|---|
| Width | 284 mm |
| Height | 2 mm |
Technical data
| Labelling panel | no |
|---|---|
| Application | On-floor tank |
| Seal installation option | no |
| Blanking lid | yes |
| Installation technology | Miscellaneous |
| Number of single openings | 0 |
| Number of double openings | 0 |
| Number of triple openings | 0 |
| Number of CEE/Perilex openings | 0 |
| Number of square openings | 0 |
| Number of round openings | 0 |
| Number of oval openings | 0 |
| Suitable for labelling panel | no |
| Fastening type | Screw-on |
| Dimension | 284x88mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Graphite black; RAL 9011 |
Environmental Data
0,166 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,166 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Certificates (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Colour
Item no.
T12L P04S 9011
Graphite black; RAL 9011
7408132
T12L P04S 9011
Item no.
7408132
Colour
Graphite black; RAL 9011

