Cover plate, Telitank T12L, installation opening for CEE device with 60 mm fastening track
Type T12L P7S 9011
|Item no. 7408204
|EAN 4012195114536



Item no. / Type
7408204 / T12L P7S 9011
Colour
Graphite black; RAL 9011
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover plate with 1 perforation (Ø 70 mm) and 60 x 60 mm screw fastening for CEE sockets, suitable for T12L lengthwise side (1/3 cover).
Technical data
Dimensions
| Length | 88 mm |
|---|---|
| Width | 95 mm |
| Height | 2 mm |
Technical data
| Labelling panel | no |
|---|---|
| Application | On-floor tank |
| Seal installation option | no |
| Blanking lid | no |
| Installation technology | CEE 60x60 mm |
| Number of single openings | 0 |
| Number of double openings | 0 |
| Number of triple openings | 0 |
| Number of CEE/Perilex openings | 1 |
| Number of square openings | 0 |
| Number of round openings | 0 |
| Number of oval openings | 0 |
| Suitable for labelling panel | no |
| Fastening type | Screw-on |
| Dimension | 94.5x88mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Graphite black; RAL 9011 |
Environmental Data
0,064 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,064 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Certificates (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Colour
Item no.
T12L P7S 9011
Graphite black; RAL 9011
7408204
T12L P7S 9011
Item no.
7408204
Colour
Graphite black; RAL 9011

