Cover plate, Telitank T4B, blank
Type T4B P01S 9011
|Item no. 7408220
|EAN 4012195114604



Item no. / Type
7408220 / T4B P01S 9011
Colour
Graphite black; RAL 9011
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover plate "blank", suitable for lengthwise side of T4B (1/2 cover)
Technical data
Dimensions
| Length | 77 mm |
|---|---|
| Width | 55 mm |
| Height | 2 mm |
Technical data
| Labelling panel | no |
|---|---|
| Application | On-floor tank |
| Blanking lid | yes |
| Installation technology | Miscellaneous |
| Number of single openings | 0 |
| Number of double openings | 0 |
| Number of triple openings | 0 |
| Number of CEE/Perilex openings | 0 |
| Number of square openings | 0 |
| Number of round openings | 0 |
| Number of oval openings | 0 |
| Suitable for labelling panel | no |
| Fastening type | Screw-on |
| Dimension | 55x77mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Graphite black; RAL 9011 |
Environmental Data
0,035 kg CO2e / 1 PieceCO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate
| CO2 Footprint (GWP) Cradle-to-Gate | 0,035 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Certificates (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Colour
Item no.
T4B P01S 9011
Graphite black; RAL 9011
7408220
T4B P01S 9011
Item no.
7408220
Colour
Graphite black; RAL 9011

