Cover plate VHF for protective equipment installation
Type VHF-P6
|Item no. 6109867
|EAN 4012195125525



Item no. / Type
6109867 / VHF-P6
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover plate with cut-out for the installation of a cover above protection unit (type VHF-AE4TE). Maximum equipment corresponds to four units.
Cover plate for the VHF power supply units for the installation of a cover above protection unit (type VHF-AE4TE). Maximum equipment corresponds to four units.
Cover plate for the VHF power supply units for the installation of a cover above protection unit (type VHF-AE4TE). Maximum equipment corresponds to four units.
Technical data
Dimensions
| Width | 104,5 mm |
|---|---|
| Height | 159,5 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | no |
|---|---|
| Ünite sayısı | 1 |
| Koruma sınıfı | IP44 |
| Blanking lid | no |
| Installation technology | Support clamp |
| Fastening type | Screw-on |
| Opening shape | Rectangular |
| Boyut | 160x105mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Rape yellow; RAL 1021 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,213 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Instructions and Aid (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
VHF-P6
6109867
VHF-P6
Item no.
6109867
