Cover, T piece 100 A2
Type RTD 100 A2
|Item no. 6038661
|EAN 4012197408275



Item no. / Type
Width
Plate thickness
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Cover for T piece fitting for lockable and screw-on cable trays in indoor and outdoor areas, to protect cables against damage and soiling. Fastening with pre-mounted sash lock and through attachment of the section cover. Suitable for all side heights.
The cover can be used with fittings of all side heights.
Technical data
Dimensions
| Width | 100 mm |
|---|---|
| Dimension B | 100 mm |
Technical data
| Wide-span version | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 0,75 mm |
| Mandal kilit sayısı | 1 St. |
| Material thickness | 0,75 mm |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Fastening type | Sash lock |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -20 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 120 °C |
| Boyut | B100mm |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,8253 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Plate thickness
Item no.
RTD 100 A2
100
0,75
6038661
RTD 200 A2
200
0,75
6038662
RTD 300 A2
300
0,75
6038664
RTD 400 A2
400
1
6038666
RTD 500 A2
500
1
6038668
RTD 600 A2
600
1
6038670
Width
Plate thickness
RTD 100 A2
Item no.
6038661
Width
100
Plate thickness
0,75
RTD 200 A2
Item no.
6038662
Width
200
Plate thickness
0,75
RTD 300 A2
Item no.
6038664
Width
300
Plate thickness
0,75
RTD 400 A2
Item no.
6038666
Width
400
Plate thickness
1
RTD 500 A2
Item no.
6038668
Width
500
Plate thickness
1
RTD 600 A2
Item no.
6038670
Width
600
Plate thickness
1
