Cover with chequer plate and turn buckle FS
Type DF BKR10 FS AL
|Item no. 6049181
|EAN 4012196146826



Item no. / Type
Length
Width
Plate thickness
Smallest selling unit: 3 m
3m
m
Description
Cable tray cover for the walkable BKRS cable tray system. The basic cover is strip galvanised in a material thickness of 2 mm with additional aluminium chequer riveted on in a thickness of 4 mm, sturdy and non-slip. Turn buckle fastening with a turn buckle distance of 500 mm.
When the cover is used under wind, draught or pressure impacts, additional security measures are required.
When the cover is used under wind, draught or pressure impacts, additional security measures are required.
Technical data
Dimensions
| Length | 3000 mm |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Dimension L | 3000 mm |
| Dimension B | 100 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 6 mm |
| Mandal kilit sayısı | 14 St. |
| Kafes kablo kanalı için uygun | no |
| Kablo merdiveni için uygun | no |
| Kablo kanalı için uygun | yes |
| Fastening type | Sash lock |
| Boyut | 100x3000 |
| Material | Aluminium/Steel |
| Colour | aluminium |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 16,2293 kg CO2e / 1 Meter |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (5)
Product images (2)
3D data downloads (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Plate thickness
Item no.
DF BKR10 FS AL
3000
100
6
6049181
DF BKR20 FS AL
3000
200
6
6049183
DF BKR30 FS AL
3000
300
6
6049185
DF BKR40 FS AL
3000
400
6
6049187
DF BKR50 FS AL
3000
500
6
6049189
DF BKR60 FS AL
3000
600
6
6049191
Width
DF BKR10 FS AL
Item no.
6049181
Length
3000
Width
100
Plate thickness
6
DF BKR20 FS AL
Item no.
6049183
Length
3000
Width
200
Plate thickness
6
DF BKR30 FS AL
Item no.
6049185
Length
3000
Width
300
Plate thickness
6
DF BKR40 FS AL
Item no.
6049187
Length
3000
Width
400
Plate thickness
6
DF BKR50 FS AL
Item no.
6049189
Length
3000
Width
500
Plate thickness
6
DF BKR60 FS AL
Item no.
6049191
Length
3000
Width
600
Plate thickness
6
