Cross-connector flat/flat without adapter plate A4
Type 256 S6 V4A
|Item no. 5314574
|EAN 4012196428137



Item no. / Type
5314574 / 256 S6 V4A
Uyumluluk
max. FL30 mm
Smallest selling unit: 3600 piece
3600piece
piece
Description
• Meets the requirements of VDE 0185-305-3 (IEC/ EN 62305-3)
• Fit: Max. FL 30 x FL 30
• Without adapter plate
• Mounted with 4 hexagonal bolts M8 x 25 and 4 hexagonal nuts M8
• Fit: Max. FL 30 x FL 30
• Without adapter plate
• Mounted with 4 hexagonal bolts M8 x 25 and 4 hexagonal nuts M8
Technical data
Dimensions
| Dimension A | 60 mm |
|---|---|
| Dimension B | 60 mm |
Technical data
| Type of fastening screw | Hexagonal bolt |
|---|---|
| Type of connector | Cross-connectors |
| Suitable for connection | Flat conductor Fl 30 / Fl 30 |
| Lightning current carrying capacity | H/100 kA |
| Uyumluluk | max. FL30 mm |
| Boyut | 30mm |
| Material | Stainless steel 1.4401 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,1874 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (2)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Uyumluluk
Item no.
256 S6 V4A
max. FL30
5314574
256 S6 V4A
Item no.
5314574
Uyumluluk
max. FL30


