Cross-connector Rd 8−10 mm
Type 251 8-10
|Item no. 5312035
|EAN 4012195417972




Item no. / Type
5312035 / 251 8-10
Uyumluluk
Rd 8-10 mm
Smallest selling unit: 25 piece
25piece
piece
Description
• Meets the requirements of VDE 0185-305-3 (IEC/ EN 62305-3)
• For round conductors, fit: Rd 8-10 x Rd 8-10
• With 4 hexagonal bolts M6 x 16 (VA)
• For round conductors, fit: Rd 8-10 x Rd 8-10
• With 4 hexagonal bolts M6 x 16 (VA)
Technical data
Technical data
| Ayırma plakası | no |
|---|---|
| Type of fastening screw | Hexagonal bolt |
| Type of connector | Cross-connectors |
| Suitable for connection | Round conductor Rd 8–10 / Rd 8–10 |
| Lightning current carrying capacity | H/100 kA |
| Uyumluluk | Rd 8-10 mm |
| Boyut | 8-10mm |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
Dimensions
| Dimension A | 52 mm |
|---|---|
| Dimension B | 52 mm |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,3098 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Instructions and Aid (1)
Product images (3)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Uyumluluk
Item no.
251 8-10
Rd 8-10
5312035
251 8-10
Item no.
5312035
Uyumluluk
Rd 8-10



