Cross-over 60 FS
Type RK 615 FS
|Item no. 6043607
|EAN 4012196051618



Item no. / Type
Width
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Horizontal cross-over for all cable tray types of 60 mm side height.
The fitting is shipped in an unmounted state. All the sides are designed for the same cable tray width.
Including appropriate fastening material.
Technical data
Dimensions
| Width | 150 mm |
|---|---|
| Height | 60 mm |
| Dimension B | 150 mm |
| Dimension R | 50 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Material thickness, floor plate | 1 mm |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Change of direction | Horizontal |
| Yan parça kalınlığı | 1,25 mm |
| Boyut | 60x150 |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Type of connector, cable support system | Screwed |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Item no.
RK 615 FS
150
6043607
RK 620 FS
200
6043623
Width
RK 615 FS
Item no.
6043607
Width
150
RK 620 FS
Item no.
6043623
Width
200

