Cross-over 60 FT
Type RK 650 FT
|Item no. 7113501
|EAN 4012196243792



Item no. / Type
7113501 / RK 650 FT
Width
500 mm
This item is a discontinued product!
You can find the successor product here.
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Horizontal cross-over for all cable tray types of 60 mm side height.
Fitting in round design. The interior radius of the fitting is 150 mm. All the sides are designed for the same cable tray width.
Fastening materials should be ordered separately.
Technical data
Dimensions
| Width | 500 mm |
|---|---|
| Height | 60 mm |
| Dimension B | 500 mm |
| Dimension R | 150 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Material thickness, floor plate | 1,5 mm |
| Dönüş elemanı (L tipi bağlantı) | 90° |
| Change of direction | Horizontal |
| Yan parça kalınlığı | 1,25 mm |
| Boyut | 60x500 |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Type of connector, cable support system | Screwed |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Item no.
RK 650 FT
500
7113501
RK 650 FT
Item no.
7113501
Width
500

