CTC cable tie clip
Type CTC 7,5x180 LGR
|Item no. 2332790
|EAN 4012196515158




Item no. / Type
Length
Minimum kırılma yükü
Max. Bundle diameter
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Cable tie clip for easy and quick mounting of various cables, cable bundles and pipe dimensions.
* Universally applicable for cables and pipes
* Fastening using knock-in anchors Ø 5 mm and Ø 6 mm
* Max. bundle up to 63 mm
* Halogen-free
* UL-certified.
Technical data
Dimensions
| Length | 180 mm |
|---|---|
| Width | 7,5 mm |
| Height | 1,5 mm |
| Dimension B | 7,5 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | evet |
|---|---|
| Minimum kırılma yükü | 0,36 kN |
| Max. Bundle diameter | 32 mm |
| Transparent | hayır |
| Strip closure | Plastic tongue/tab |
| Labelling area | Yok |
| Min. mounting temperature | -15 °C |
| Mounting temperature, max. | 35 °C |
| Reflective | hayır |
| Tensile strength | 360 N |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -40 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 85 °C |
| Boyut | 7,5x180mm |
| Material | Polyamide |
| Colour | Light grey; RAL 7035 |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Minimum kırılma yükü
Max. Bundle diameter
Item no.
CTC 7,5x180 LGR
180
0,36
32
2332790
CTC 7,5x280 LGR
281
0,36
63
2332794
Length
Max. Bundle diameter
CTC 7,5x180 LGR
Item no.
2332790
Length
180
Minimum kırılma yükü
0,36
Max. Bundle diameter
32
CTC 7,5x280 LGR
Item no.
2332794
Length
281
Minimum kırılma yükü
0,36
Max. Bundle diameter
63

