Data technology support, 1 module, straight outlet, type PA
Type DTG-2PA RW1
|Item no. 6119226
|EAN 4012195697046



Item no. / Type
With dust protection
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Data technology support with straight outlet and locking slider to accept two data technology connection modules with RJ45 socket. The locking fastening is suitable for horizontal and vertical installation in the system environment. Type PA has a special module seat and is designed for indirect fastening of the data connection modules in the mounting opening.
The type PA data technology support is suitable for accepting the following data connection modules: Panduit: Mini-Com.
For installation in Rapid 45 and Rapid 80 device installation trunking, ISS service poles and underfloor systems.
The type PA data technology support is suitable for accepting the following data connection modules: Panduit: Mini-Com.
For installation in Rapid 45 and Rapid 80 device installation trunking, ISS service poles and underfloor systems.
Technical data
Dimensions
| Width | 45 mm |
|---|---|
| Height | 45 mm |
Technical data
| Hinged cover | no |
|---|---|
| Halojen İçermez | yes |
| Ünite sayısı | 1 |
| Çekme yükü azaltma imkanı | no |
| Koruma sınıfı | IP20 |
| Support ring | no |
| With dust protection | yes |
| With printed label | no |
| Lamp-wire connector | no |
| Depth | 9 mm |
| Surface version | Matt |
| Transparent | no |
| Combination | Basic element with central cover plate |
| Use | Installable data connector |
| Labelling panel | With labelling panel |
| Fastening type | Lock |
| Mounting opening | Type PA |
| Boyut | 45x45mm |
| Material | Polycarbonate |
| Colour | Pure white; RAL 9010 |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1788 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
With dust protection
Colour
Item no.
DTG-2PA RW1
evet
Pure white; RAL 9010
6119226
DTG-2PA SWGR1
yes
Black-grey; RAL 7021
6119228
DTG-2PA AL1
yes
Aluminium painted
6119230
With dust protection
Colour
DTG-2PA RW1
Item no.
6119226
With dust protection
evet
Colour
Pure white; RAL 9010
DTG-2PA SWGR1
Item no.
6119228
With dust protection
yes
Colour
Black-grey; RAL 7021
DTG-2PA AL1
Item no.
6119230
With dust protection
yes
Colour
Aluminium painted


