DIN cross-connector for flat conductor A4
Type 256 A-DIN 30 V4A
|Item no. 5314659
|EAN 4012195893080



Item no. / Type
Uyumluluk
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
• Meets the requirements of VDE 0185-305-3 (IEC/EN 62305-3)
• Fit: Max. FL 30 x FL 30
• Without adapter plate
• Mounted with 4 hexagonal bolts M8 x 25 and 4 hexagonal nuts M8
• Fit: Max. FL 30 x FL 30
• Without adapter plate
• Mounted with 4 hexagonal bolts M8 x 25 and 4 hexagonal nuts M8
Technical data
Technical data
| Ayırma plakası | no |
|---|---|
| Type of fastening screw | Hexagonal bolt |
| Type of connector | Cross-connectors |
| Suitable for connection | Flat conductor Fl 30 / Fl 30 |
| Lightning current carrying capacity | H/100 kA |
| Uyumluluk | max. FL30 mm |
| Boyut | 30mm |
| Material | Stainless steel 1.4571 |
Dimensions
| Dimension A | 60 mm |
|---|---|
| Dimension B | 60 mm |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,1874 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (2)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Uyumluluk
Item no.
256 A-DIN 30 V4A
max. FL30
5314659
256 A-DIN 30 VA
max. FL30
5314720
256 A-DIN 30 V4A
Item no.
5314659
Uyumluluk
max. FL30
256 A-DIN 30 VA
Item no.
5314720
Uyumluluk
max. FL30


