DK connector
Type 101 IDK
|Item no. 5408245
|EAN 4012195895817



Item no. / Type
5408245 / 101 IDK
Dimension L
125 mm
Dimension d Ø
20 mm
Dimension d min.
40 mm
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
• DK connector link for installing insulating rods
• With M10 bolts
• With M10 bolts
Technical data
Dimensions
| Length | 125 mm |
|---|---|
| Dimension L | 125 mm |
| Dimension d Ø | 20 mm |
| Dimension d min. | 40 mm |
Technical data
| Connection | Round conductor |
|---|---|
| Boyut | 20mm |
| Material | Aluminium |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 3,2392 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (1)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension L
Dimension d Ø
Dimension d min.
Item no.
101 IDK
125
20
40
5408245
101 IDK
Item no.
5408245
Dimension L
125
Dimension d Ø
20
Dimension d min.
40

