Double trough, metal DD
Type 2058 M2 12 DD
|Item no. 1199706
|EAN 4012195441434



Item no. / Type
Dimension L
Dimension B
Dimension H
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Smallest selling unit: 100 piece
100piece
piece
Description
Bir BBS U tipi kelepçe dahilindeki iki veya üç kablo arasında ara katman oluşturmak için ikili mesnet.
Technical data
Dimensions
| Dimension L | 35 mm |
|---|---|
| Dimension B | 17,6 mm |
| Dimension H | 5,4 mm |
Technical data
| Counter-trough/clip version | Double trough |
|---|---|
| Suitable for max. cable diameter | 12 mm |
| Clamping range D, min. | 8 mm |
| Clamping range D, max. | 12 mm |
| Boyut | 8-12mm |
| Surface | Strip galvanised zinc/aluminium, Double Dip |
| Material | Steel |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | evet |
|---|---|
| Packaging without plastic | evet |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0453 kg CO2e / 1 Adet |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (4)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension L
Dimension B
Dimension H
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
Item no.
2058 M2 12 DD
35
17,6
5,4
8
12
1199706
2058 M2 16 DD
35
21,5
5,4
12
16
1199714
2058 M2 22 DD
35
28
5,4
16
22
1199722
2058 M2 28 DD
35
34
5,4
22
28
1199730
2058 M2 34 DD
35
40
6,4
28
34
1199749
2058 M2 40 DD
35
46
6,4
34
40
1199757
Dimension B
Dimension H
Clamping range D, min.
Clamping range D, max.
2058 M2 12 DD
Item no.
1199706
Dimension L
35
Dimension B
17,6
Dimension H
5,4
Clamping range D, min.
8
Clamping range D, max.
12
2058 M2 16 DD
Item no.
1199714
Dimension L
35
Dimension B
21,5
Dimension H
5,4
Clamping range D, min.
12
Clamping range D, max.
16
2058 M2 22 DD
Item no.
1199722
Dimension L
35
Dimension B
28
Dimension H
5,4
Clamping range D, min.
16
Clamping range D, max.
22
2058 M2 28 DD
Item no.
1199730
Dimension L
35
Dimension B
34
Dimension H
5,4
Clamping range D, min.
22
Clamping range D, max.
28
2058 M2 34 DD
Item no.
1199749
Dimension L
35
Dimension B
40
Dimension H
6,4
Clamping range D, min.
28
Clamping range D, max.
34
2058 M2 40 DD
Item no.
1199757
Dimension L
35
Dimension B
46
Dimension H
6,4
Clamping range D, min.
34
Clamping range D, max.
40

