Doubler for PYROLINE® Con fire protection duct
Type KAD-8040
|Item no. 7215464
|EAN 4012196834945



Item no. / Type
Dimension A
Dimension D
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Doubler for running individual cables and cable bundles out of the side wall of the PYROLINE® Con D and PYROLINE® Con S fire protection duct.
Technical data
Dimensions
| Length | 80 mm |
|---|---|
| Width | 80 mm |
| Height | 40 mm |
| Dimension A | 80 mm |
| Dimension D | 40 mm |
Technical data
| Type of accessory | Miscellaneous |
|---|---|
| Ölçü | 80x80x40 |
| Boyut | 80x80x40 |
| Material | Fibreglass lightweight concrete |
| Colour | Grey |
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount

Item no. 7202300
Insulation layer creator in a cartridgeType
DSX-K
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (4)
Declarations (2)
Certificates (1)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension A
Dimension D
Item no.
KAD-8040
80
40
7215464
KAD-10040
100
60
7215462
Dimension A
Dimension D
KAD-8040
Item no.
7215464
Dimension A
80
Dimension D
40
KAD-10040
Item no.
7215462
Dimension A
100
Dimension D
60



