Downpipe clip Cu
Type 301 CU-80
|Item no. 5350689
|EAN 4012195426257



Item no. / Type
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
• With 1x hexagonal bolt M8 x 20
• With 1x hexagonal nut M8 and 1 serrated disc made of rustproof steel
• With connection hole Ø 11 mm
• With 1x hexagonal nut M8 and 1 serrated disc made of rustproof steel
• With connection hole Ø 11 mm
Technical data
Technical data
| Patlamaya karşı korumalı | no |
|---|---|
| İki metalli bağlantı elemanı | no |
| Integrated round conductor guide | no |
| Connection hole | 11 mm |
| Boyut | 80mm |
| Material | Copper |
| Clamping range, min. | 80 mm |
Dimensions
| Dimension d min. | 80 mm |
|---|
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,5607 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Material
Item no.
301 CU-80
Copper
5350689
301 CU-100
Copper
5350700
301 CU-80
Item no.
5350689
Material
Copper
301 CU-100
Item no.
5350700
Material
Copper

