Downpipe clip FS
Type 301 DIN-80
|Item no. 5350085
|EAN 4012195425595



Item no. / Type
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
• To connect conductors and downpipes
• Similar to DIN 48818 C
• Strip galvanised (rd. 275 g/m² = 40 µm average value)
• With 1x hexagonal bolt M8 x 20
• With 1x hexagonal nut M8 and 1 stainless steel serrated washer
• With connection hole Ø 11 mm
• Similar to DIN 48818 C
• Strip galvanised (rd. 275 g/m² = 40 µm average value)
• With 1x hexagonal bolt M8 x 20
• With 1x hexagonal nut M8 and 1 stainless steel serrated washer
• With connection hole Ø 11 mm
Technical data
Technical data
| Patlamaya karşı korumalı | no |
|---|---|
| İki metalli bağlantı elemanı | no |
| Integrated round conductor guide | no |
| Connection hole | 11 mm |
| Boyut | 80mm |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Clamping range, min. | 80 mm |
Dimensions
| Dimension d min. | 80 mm |
|---|
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,3655 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Material
Item no.
301 DIN-80
Steel
5350085
301 DIN-90
Steel
5350093
301 DIN-100
Steel
5350107
301 DIN-110
Steel
5350115
301 DIN-120
Steel
5350123
301 DIN-80
Item no.
5350085
Material
Steel
301 DIN-90
Item no.
5350093
Material
Steel
301 DIN-100
Item no.
5350107
Material
Steel
301 DIN-110
Item no.
5350115
Material
Steel
301 DIN-120
Item no.
5350123
Material
Steel

