Drop-out plate FT
Type LAB 20 FT
|Item no. 6220436
|EAN 4012196163397



Item no. / Type
Width
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Exit plate for installation on the rung for vertically exiting cables.
Technical data
Dimensions
| Width | 200 mm |
|---|---|
| Height | 45 mm |
| Dimension B | 200 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | yes |
|---|---|
| Wide-span version | no |
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
| Plate thickness | 1,5 mm |
| Boyut | B200mm |
| Surface | Hot-dip galvanised |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,0801 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (6)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Width
Item no.
LAB 20 FT
200
6220436
LAB 30 FT
300
6220444
LAB 40 FT
400
6220452
LAB 50 FT
500
6220460
LAB 60 FT
600
6220479
Width
LAB 20 FT
Item no.
6220436
Width
200
LAB 30 FT
Item no.
6220444
Width
300
LAB 40 FT
Item no.
6220452
Width
400
LAB 50 FT
Item no.
6220460
Width
500
LAB 60 FT
Item no.
6220479
Width
600




