DSK 61 A2 spacer
Type DSK 61 A2
|Item no. 6416527
|EAN 4012196202935



Item no. / Type
6416527 / DSK 61 A2
Length
80 mm
Width
61 mm
Height
40 mm
Colour
stainless steel
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Spacer for use in US 7 supports.
For static reasons, the spacer is always used to increase stability to prevent the support from deforming when the bracket is tightened with the hexagonal bolts.
Technical data
Dimensions
| Length | 80 mm |
|---|---|
| Width | 61 mm |
| Height | 40 mm |
Technical data
| With screw accessories | no |
|---|---|
| Ölçü | 80 x 61 x 40 x 2,5 |
| Suitable for profile shapes | U profile |
| Boyut | 80x61x40 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4301 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0088 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Colour
Item no.
DSK 61 A2
80
61
40
stainless steel
6416527
DSK 61 A2
Item no.
6416527
Length
80
Width
61
Height
40
Colour
stainless steel


