DSK 61 A4 spacer
Type DSK 61 A4
|Item no. 6416533
|EAN 4012195403173



Item no. / Type
6416533 / DSK 61 A4
Length
80 mm
Width
61 mm
Height
40 mm
Colour
stainless steel
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
Spacer for use in US 7 supports.
For static reasons, the spacer is always used to prevent the support from deforming when the hexagonal bolts are used to fasten the bracket or head plate.
Technical data
Dimensions
| Length | 80 mm |
|---|---|
| Width | 61 mm |
| Height | 40 mm |
Technical data
| With screw accessories | no |
|---|---|
| Ölçü | 80 x 61 x 40 x 2,5 |
| Suitable for profile shapes | U profile |
| Boyut | 80x61x40 |
| Surface | Bright, treated |
| Material | Stainless steel 1.4571 |
| Colour | stainless steel |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 1,1847 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Width
Height
Colour
Item no.
DSK 61 A4
80
61
40
stainless steel
6416533
DSK 61 A4
Item no.
6416533
Length
80
Width
61
Height
40
Colour
stainless steel


