Dust protection element and joint plate FS
Type SSE SSLB 100 FS
|Item no. 6049290
|EAN 4012196632879



Item no. / Type
Dimension B
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Dust protection element for use between chequer plate covers and aluminium chequer plates for walkable BKRS cable tray systems, as protection against dust and chips, etc.
The component can alternatively be used as a joint plate in the walkable cable tray, to bridge construction interfaces.
The component can alternatively be used as a joint plate in the walkable cable tray, to bridge construction interfaces.
Technical data
Dimensions
| Length | 40 mm |
|---|---|
| Width | 100 mm |
| Height | 1,5 mm |
| Dimension B | 100 mm |
Technical data
| Paslanmaz çelik, mordanlı | no |
|---|---|
| Halojen İçermez | yes |
| Boyut | B100mm |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0915 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension B
Item no.
SSE SSLB 100 FS
100
6049290
SSE SSLB 200 FS
200
6049292
SSE SSLB 300 FS
300
6049294
SSE SSLB 400 FS
400
6049296
SSE SSLB 500 FS
500
6049298
SSE SSLB 600 FS
600
6049300
Dimension B
SSE SSLB 100 FS
Item no.
6049290
Dimension B
100
SSE SSLB 200 FS
Item no.
6049292
Dimension B
200
SSE SSLB 300 FS
Item no.
6049294
Dimension B
300
SSE SSLB 400 FS
Item no.
6049296
Dimension B
400
SSE SSLB 500 FS
Item no.
6049298
Dimension B
500
SSE SSLB 600 FS
Item no.
6049300
Dimension B
600


