Earth entry rod, tapered and partially insulated
Type 204 KS-2000
|Item no. 5430011
|EAN 4012195901457



Item no. / Type
Length
Anma ölçüsü Ø
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
• 16 mm earth entry with 10 mm connection
• With mounted heat-shrinkable sleeve (corrosion protection)
• With mounted heat-shrinkable sleeve (corrosion protection)
Technical data
Dimensions
| Length | 2000 mm |
|---|---|
| Dimension L | 1000 mm |
Technical data
| Anma ölçüsü Ø | 16/10 mm |
|---|---|
| Sivri uçlu | yes |
| With attaching holes | no |
| Boyut | 2000mm |
| Surface | Hot galvanized |
| Material | Steel |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Length
Anma ölçüsü Ø
Item no.
204 KS-2000
2000
16/10
5430011
204 KS-2500
2500
16/10
5430062
Length
204 KS-2000
Item no.
5430011
Length
2000
Anma ölçüsü Ø
16/10
204 KS-2500
Item no.
5430062
Length
2500
Anma ölçüsü Ø
16/10


