EI60 end piece for PLCD D060810 fire protection duct
Type PLCD E060810
|Item no. 7215840
|EAN 4012196836529



Item no. / Type
Dimension B
Dimension H
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
End piece for PYROLINE® Con D EI60 fire protection duct, type PLCD D060810, consisting of fibre glass light concrete which is resistant to water and frost for closing the duct ends.
Including countersunk head screws and stuck-on sealing strip.
Including countersunk head screws and stuck-on sealing strip.
Technical data
Dimensions
| Length | 30 mm |
|---|---|
| Width | 160 mm |
| Height | 127 mm |
| Dimension L | 30 mm |
| Dimension A | 30 mm |
| Dimension B | 160 mm |
| Dimension H | 127 mm |
Technical data
| Koruma kılıfı | Without |
|---|---|
| İzolasyon malzemesi içeriği | Glass-fibre lightweight concrete |
| Version for | Left/right |
| Classification EI − installation duct | 60 |
| Boyut | 100x80 |
| Material | Fibreglass lightweight concrete |
| Colour | Grey |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (4)
Declarations (4)
Certificates (1)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension B
Dimension H
Colour
Item no.
PLCD E060810
160
127
Grey
7215840
PLCD E061220
260
167
Grey
7215844
Dimension B
Dimension H
PLCD E060810
Item no.
7215840
Dimension B
160
Dimension H
127
Colour
Grey
PLCD E061220
Item no.
7215844
Dimension B
260
Dimension H
167
Colour
Grey


