EI90 end piece for PLCD D090810 fire protection duct
Type PLCD E090810
|Item no. 7215850
|EAN 4012196836574



Item no. / Type
Dimension B
Dimension H
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
End piece for PYROLINE® Con D EI90 fire protection duct, type PLCD D090810, consisting of fibreglass light concrete which is resistant to water and frost for closing the duct ends.
Including countersunk head screws and stuck-on sealing strip.
Including countersunk head screws and stuck-on sealing strip.
Technical data
Dimensions
| Length | 40 mm |
|---|---|
| Width | 180 mm |
| Height | 142 mm |
| Dimension L | 40 mm |
| Dimension A | 40 mm |
| Dimension B | 180 mm |
| Dimension H | 142 mm |
Technical data
| Koruma kılıfı | Without |
|---|---|
| İzolasyon malzemesi içeriği | Glass-fibre lightweight concrete |
| Version for | Left/right |
| Classification EI − installation duct | 90 |
| Boyut | 100x80 |
| Material | Fibreglass lightweight concrete |
| Colour | Grey |
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (4)
Declarations (4)
Certificates (1)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension B
Dimension H
Colour
Item no.
PLCD E090810
180
142
Grey
7215850
PLCD E091220
280
182
Grey
7215854
Dimension B
Dimension H
PLCD E090810
Item no.
7215850
Dimension B
180
Dimension H
142
Colour
Grey
PLCD E091220
Item no.
7215854
Dimension B
280
Dimension H
182
Colour
Grey


