Empty mini pipe shell
Type FBA-DR150
|Item no. 7202617
|EAN 4012195428343



Item no. / Type
Dimension L
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
Empty pipe shell for use in FBA-SP small insulation in lightweight partitions. For interior application. Protect the pipe shell against water in order to guarantee safe foaming in case of fire.
Technical data
Dimensions
| Length | 150 mm |
|---|---|
| Width | 78 mm |
| Dimension L | 150 mm |
Technical data
| Diameter | 76 mm |
|---|---|
| Accessories required | no |
| Fire protection version | Box body |
| Shape | Round |
| Dimension | Ø78x150mm |
| Material | Permanently elastic, closed-pore foam |
| Colour | Brown |
Accessories
System accessories
Article
Type
Item no.
Amount
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (2)
Certificates (2)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension L
Açıklık için min.
Item no.
FBA-DR100
100
80
7202613
FBA-DR150
150
7202617
Dimension L
FBA-DR100
Item no.
7202613
Dimension L
100
Açıklık için min.
80
FBA-DR150
Item no.
7202617
Dimension L
150






