End cap
Type IS 8 KS OR
|Item no. 6338519
|EAN 4012195668077



Item no. / Type
6338519 / IS 8 KS OR
Smallest selling unit: 20 piece
20piece
piece
Description
End cap to cover the ends of IS 8 supports.
Technical data
Dimensions
| Length | 83 mm |
|---|---|
| Width | 19 mm |
| Height | 45 mm |
Technical data
| Suitable for profile shapes | I profile |
|---|---|
| Version for | End cap |
| Boyut | 83x19 |
| Material | Polyethylene |
| Colour | Pastel orange; RAL 2003 |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0381 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (3)
Certificates (1)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Item no.
IS 8 KS OR
6338519
IS 8 KS OR
Item no.
6338519


