End piece, for cable trunking type LKM 40040
Type LKM E40040FS
|Item no. 6247881
|EAN 4012196652631



Item no. / Type
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
End piece for closing the LKM ducts.
Technical data
Dimensions
| Length | 21 mm |
|---|---|
| Width | 40 mm |
| Height | 44 mm |
| Dimension b | 44 mm |
| Dimension a | 40 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Halojen İçermez | yes |
| Koruyucu folyo | no |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK10 |
| Version for | Left/right |
| Fastening type | Lockable |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 90 °C |
| Boyut | 40x40mm |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1618 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (3)
Declarations (4)
Certificates (1)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
LKM E40040FS
44
40
Çinko grisi
6247881
LKM E40040RW
44
40
Pure white; RAL 9010
6249418
Colour
LKM E40040FS
Item no.
6247881
Dimension b
44
Dimension a
40
Colour
Çinko grisi
LKM E40040RW
Item no.
6249418
Dimension b
44
Dimension a
40
Colour
Pure white; RAL 9010


