End piece, for cable trunking type LKM 80080
Type LKM E80080FS
|Item no. 6248344
|EAN 4012195699064



Item no. / Type
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
End piece for closing the LKM ducts.
Technical data
Dimensions
| Length | 21 mm |
|---|---|
| Width | 80 mm |
| Height | 80 mm |
| Dimension b | 80 mm |
| Dimension a | 80 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Halojen İçermez | yes |
| Koruyucu folyo | no |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK10 |
| Version for | Left/right |
| Fastening type | Lockable |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 90 °C |
| Boyut | 80x80mm |
| Surface | Strip galvanized |
| Material | Steel |
| Colour | zinc |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,3341 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Certificates (1)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
LKM E80080FS
80
80
Çinko grisi
6248344
LKM E80080RW
80
80
Pure white; RAL 9010
6248454
Colour
LKM E80080FS
Item no.
6248344
Dimension b
80
Dimension a
80
Colour
Çinko grisi
LKM E80080RW
Item no.
6248454
Dimension b
80
Dimension a
80
Colour
Pure white; RAL 9010


