End piece for PYROLINE® Con D BSK I120/E90
Type BSKD12-E0506
|Item no. 7215270
|EAN 4012195430421




Item no. / Type
Dimension B
Dimension H
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
End piece for PYROLINE® Con D BSK I120/EI90 fire protection duct, consisting of fibreglass lightweight concrete which is resistant to water and frost for closing the duct ends.
Including countersunk head screws and a stick-on sealing strip.
Including countersunk head screws and a stick-on sealing strip.
Technical data
Dimensions
| Length | 60 mm |
|---|---|
| Width | 180 mm |
| Height | 133 mm |
| Dimension L | 60 mm |
| Dimension A | 60 mm |
| Dimension B | 180 mm |
| Dimension H | 133 mm |
Technical data
| Yangına dayanıklılık sınıfı I - Tesisat kanalı | 120 |
|---|---|
| Yangına dayanıklılık sınıfı E - Yangın durumunda akım beslemesini koruma | 90 |
| Koruma kılıfı | Without |
| İzolasyon malzemesi içeriği | Glass-fibre lightweight concrete |
| Alev alabilir taraf sayısı | 3 |
| Version for | Left/right |
| Boyut | 50x60 |
| Material | Fibreglass lightweight concrete |
| Colour | Grey |
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (3)
Certificates (2)
Instructions and Aid (1)
Product images (3)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension B
Dimension H
Colour
Item no.
BSKD12-E0506
180
133
Grey
7215270
BSKD12-E0511
230
133
Grey
7215272
BSKD12-E0521
330
133
Grey
7215274
Dimension B
BSKD12-E0506
Item no.
7215270
Dimension B
180
Dimension H
133
Colour
Grey
BSKD12-E0511
Item no.
7215272
Dimension B
230
Dimension H
133
Colour
Grey
BSKD12-E0521
Item no.
7215274
Dimension B
330
Dimension H
133
Colour
Grey


