End piece, for trunking type WDK 60170
Type WDK HE60170GR
|Item no. 6022545
|EAN 4012196022878



Item no. / Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
End piece to close the WDK trunking.
The end pieces are pushed onto the trunking and kept in place by the spring action.
The end pieces are pushed onto the trunking and kept in place by the spring action.
Technical data
Dimensions
| Length | 27,5 mm |
|---|---|
| Width | 170 mm |
| Height | 60 mm |
| Dimension H | 170 mm |
| Dimension b | 60 mm |
| Dimension a | 170 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Halojen İçermez | no |
| Koruyucu folyo | no |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Left/right |
| Fastening type | Lockable |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 60x170mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Stone grey; RAL 7030 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,1491 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
WDK HE60170GR
170
60
170
Stone grey; RAL 7030
6022545
WDK HE60170CW
170
60
170
Cream; RAL 9001
6162843
WDK HE60170LGR
170
60
170
Light grey; RAL 7035
6183859
WDK HE60170RW
170
60
170
Pure white; RAL 9010
6193331
Colour
WDK HE60170GR
Item no.
6022545
Dimension H
170
Dimension b
60
Dimension a
170
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK HE60170CW
Item no.
6162843
Dimension H
170
Dimension b
60
Dimension a
170
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HE60170LGR
Item no.
6183859
Dimension H
170
Dimension b
60
Dimension a
170
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK HE60170RW
Item no.
6193331
Dimension H
170
Dimension b
60
Dimension a
170
Colour
Pure white; RAL 9010

