End piece, Soft, left
Type GAD EL Soft EL
|Item no. 6115935
|EAN 4012195914419



Item no. / Type
6115935 / GAD EL Soft EL
Colour
aluminium
Smallest selling unit: 1 piece
1piece
piece
Description
End piece for design device installation trunking of the GAD series. "Soft" design version. The end piece can only be used for closing on the left side.
Standard version in anodised aluminium, different decoration on request.
Standard version in anodised aluminium, different decoration on request.
Technical data
Dimensions
| Length | 37 mm |
|---|---|
| Width | 140 mm |
| Height | 126 mm |
Technical data
| Halojen İçermez | yes |
|---|---|
| Koruyucu folyo | yes |
| Kesim yeri gizleme elemanı | no |
| for duct width | 140 mm |
| for trunking height | 114 mm |
| Version for | Asymmetrical |
| Fastening type | Lockable |
| Suitable for | Left |
| Boyut | 126x140x37 |
| Surface | Anodised |
| Material | Aluminium |
| Colour | aluminium |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 2,6342 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (1)
Catalogues & Flyers (2)
Declarations (2)
Instructions and Aid (2)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Colour
Item no.
GAD EL Soft EL
alüminyum
6115935
GAD EL Soft EL
Item no.
6115935
Colour
alüminyum

