End piece, trunking type WDK 100130
Type WDK HE100130GR
|Item no. 6024882
|EAN 4012196028337



Item no. / Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
End piece to close the WDK trunking.
The end pieces are pushed onto the WDK trunking in the same way as the covers.
The end pieces are pushed onto the WDK trunking in the same way as the covers.
Technical data
Dimensions
| Length | 150 mm |
|---|---|
| Width | 130 mm |
| Height | 100 mm |
| Dimension H | 130 mm |
| Dimension b | 130 mm |
| Dimension a | 150 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Halojen İçermez | no |
| Koruyucu folyo | no |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Left/right |
| Fastening type | Lockable |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 100x130mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Stone grey; RAL 7030 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,3529 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (2)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
WDK HE100130GR
130
130
150
Stone grey; RAL 7030
6024882
WDK HE100130CW
130
130
150
Cream; RAL 9001
6163041
WDK HE100130LGR
130
130
150
Light grey; RAL 7035
6183956
WDK HE100130RW
130
130
150
Pure white; RAL 9010
6193395
Colour
WDK HE100130GR
Item no.
6024882
Dimension H
130
Dimension b
130
Dimension a
150
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK HE100130CW
Item no.
6163041
Dimension H
130
Dimension b
130
Dimension a
150
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HE100130LGR
Item no.
6183956
Dimension H
130
Dimension b
130
Dimension a
150
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK HE100130RW
Item no.
6193395
Dimension H
130
Dimension b
130
Dimension a
150
Colour
Pure white; RAL 9010

