End piece, trunking type WDK 15015
Type WDK HE15015GR
|Item no. 6158692
|EAN 4012196642618



Item no. / Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
End piece to close the WDK trunking.
The end pieces are pushed onto the WDK trunking and are fixed on the floor connector by spring force.
The end pieces are pushed onto the WDK trunking and are fixed on the floor connector by spring force.
Technical data
Dimensions
| Length | 11,5 mm |
|---|---|
| Width | 15 mm |
| Height | 15 mm |
| Dimension H | 15 mm |
| Dimension b | 15 mm |
| Dimension a | 15 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Halojen İçermez | no |
| Koruyucu folyo | no |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Left/right |
| Fastening type | Lockable |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 15x15mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Stone grey; RAL 7030 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0238 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
WDK HE15015GR
15
15
15
Stone grey; RAL 7030
6158692
WDK HE15015CW
15
15
15
Cream; RAL 9001
6162495
WDK HE15015LGR
15
15
15
Light grey; RAL 7035
6183603
WDK HE15015RW
15
15
15
Pure white; RAL 9010
6193099
Colour
WDK HE15015GR
Item no.
6158692
Dimension H
15
Dimension b
15
Dimension a
15
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK HE15015CW
Item no.
6162495
Dimension H
15
Dimension b
15
Dimension a
15
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HE15015LGR
Item no.
6183603
Dimension H
15
Dimension b
15
Dimension a
15
Colour
Light grey; RAL 7035
WDK HE15015RW
Item no.
6193099
Dimension H
15
Dimension b
15
Dimension a
15
Colour
Pure white; RAL 9010

