End piece, trunking type WDK 15030
Type WDK HE15030GR
|Item no. 6158714
|EAN 4012196434534



Item no. / Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
End piece to close the WDK trunking.
The end pieces are pushed onto the WDK trunking and are fixed on the floor connector by spring force.
The end pieces are pushed onto the WDK trunking and are fixed on the floor connector by spring force.
Technical data
Dimensions
| Length | 17 mm |
|---|---|
| Width | 30 mm |
| Height | 17 mm |
| Dimension H | 30 mm |
| Dimension b | 17 mm |
| Dimension a | 30 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Halojen İçermez | no |
| Koruyucu folyo | no |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Left/right |
| Fastening type | Lockable |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 15x30mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Stone grey; RAL 7030 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| Packaging made completely from recycled cardboard. | yes |
|---|---|
| Packaging without plastic | yes |
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0215 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
WDK HE15030GR
30
17
30
Stone grey; RAL 7030
6158714
WDK HE15030CW
30
17
30
Cream; RAL 9001
6162517
WDK HE15030RW
30
17
30
Pure white; RAL 9010
6193102
Colour
WDK HE15030GR
Item no.
6158714
Dimension H
30
Dimension b
17
Dimension a
30
Colour
Stone grey; RAL 7030
WDK HE15030CW
Item no.
6162517
Dimension H
30
Dimension b
17
Dimension a
30
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HE15030RW
Item no.
6193102
Dimension H
30
Dimension b
17
Dimension a
30
Colour
Pure white; RAL 9010

