End piece, trunking type WDK 20050
Type WDK HE20050CW
|Item no. 6153674
|EAN 4012196507672



Item no. / Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Smallest selling unit: 10 piece
10piece
piece
Description
End piece to close the WDK trunking.
The end pieces are pushed onto the WDK trunking and are fixed on the floor connector by spring force.
The end pieces are pushed onto the WDK trunking and are fixed on the floor connector by spring force.
Technical data
Dimensions
| Length | 17 mm |
|---|---|
| Width | 50 mm |
| Height | 20 mm |
| Dimension H | 50 mm |
| Dimension b | 20 mm |
| Dimension a | 50 mm |
Technical data
| Maintain electrical functions | no |
|---|---|
| Halojen İçermez | no |
| Koruyucu folyo | no |
| Koruma sınıfı | IP30 |
| Protection rating IK code | IK04 |
| Version for | Left/right |
| Fastening type | Lockable |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı min. | -5 °C |
| Kullanılabilir sıcaklık aralığı maks. | 60 °C |
| Boyut | 20x50mm |
| Material | Polyvinylchloride |
| Colour | Cream; RAL 9001 |
| Antibacterial treatment | no |
Environmental Data
| Packaging without plastic | yes |
|---|
| CO2 ayak izi (GWP) beşikten kapıya | 0,0124 kg CO2e / 1 Piece |
|---|
Downloads
0 selected
Data sheet (2)
Catalogues & Flyers (1)
Declarations (4)
Instructions and Aid (3)
Product images (2)
3D data downloads (1)
Tender specifications (1)
Variants
Type
Dimension H
Dimension b
Dimension a
Colour
Item no.
WDK HE20050CW
50
20
50
Cream; RAL 9001
6153674
WDK HE20050RW
50
20
50
Pure white; RAL 9010
6154557
Colour
WDK HE20050CW
Item no.
6153674
Dimension H
50
Dimension b
20
Dimension a
50
Colour
Cream; RAL 9001
WDK HE20050RW
Item no.
6154557
Dimension H
50
Dimension b
20
Dimension a
50
Colour
Pure white; RAL 9010

